Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Data is Loading...
Jínův statek, Úbislavice 44, 507 92 Úbislavice +420 603 179 042
Myofasciální uvolňovací technika
  • Myofasciální uvolňovací technika
Myofasciální uvolňující technika je velmi jemná masáž, která uvolňuje fascii, neboli povázku. Povázka je tenká pojivová struktura tkání, která tvoří elastickou membránu okolo každého svalu, každého orgánu a končí ve šlachách a vazech.
 
Povázka vypadá jako tenká, elastická, ale na druhou stranu křehká struktura, a při nevhodné zátěži, úraze, může zatuhnout, může se „slepit“ a dokonce srůst, například v oblasti jizev. V případě, že se tak stane, je kůň či pes zatuhlý, může docházet k nepravidelnému pohybu a kulhání.


Po pár minutách zátěže dojde ke zlepšení, zvíře má plynulejší a prostornější pohyb. Povázka přímo souvisí se svaly a klouby a pokud náš kůň či pes trpí zdravotními problémy, například artrozou, tento fakt se projeví napříč kosterní, svalovou souustavou a nakonec i povázkou. 

Myofasciální techniku běžně používám při vyšetření koně a kombinuji ji s rehabilitačními masážemi a chiropraktickým ošetřením. 

V případě zájmu o ošetření mne kontaktujte, pokud vás myofasviální techniky zaujaly více, rádi vás přivítáme v Úbislavicích na některém z odborných seminářů.

  • Myofasciální uvolňovací technika
  • Myofasciální uvolňovací technika