Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Data is Loading...
Jínův statek, Úbislavice 44, 507 92 Úbislavice +420 603 179 042
Kinesiotaping
Kinesiotaping je téměř po celém světě oblíbenou podpůrnou léčebnou metodou. U zvířat je využíváne zejména u koní a psů.
  • Kinesiotaping dlouhý zádový sval
  • Kinesiotaping křížokyčelní spoj
  • Kinesiotaping triceps koně
Otcem kinesiotapingu je Dr. Kenzo Kase, chiropraktik, který před více než třiceti lety vyvinul elastické tejpy, protože nebyl spokojený s těmi, které byly pro tejping tehdy dostupné. Dnešní tejpy jsou již desátou generací těch původních, které byly prezentovány v roce 1979, kdy byla tato metoda představena. Kinesiotaping se od klasického tejpování liší primárně tím, že není pevný, nebrání plnému rozsahu pohybu. Kinesiotaping se primárně používá pro léčení akutní či chronické bolesti svalů, při svalové atrofii, neurologických problémech, nedostatečné funkci lymfatického oběhu, napětí ve fascii, zranění šlach, vazů, kloubů, zhmožděninách měkkých tkání, jizev a pro mnoho dalších zdravotních problémů.
  • Kinesiotaping dlouhý zádový sval
  • Kinesiotaping křížokyčelní spoj
  • Kinesiotaping triceps koně

V rámci kinesiotapingu existuje několik základních technik, které se liší způsobem aplikace a samozřejmě účelem, pro který jsou aplikovány. Můžeme využít například techniku pro léčbu akutně přetíženého svalu, naopak další pro aktivaci atrofovaného svalstva, kompresní techniku pro zranění šlach a vazů a techniku určenou pro lepší funkci lymfatického systému. Pro každou z technik je zároveň důležité napětí aplikované pásky. Pro zranění fascie či svalů se používá daleko menší napětí pásky než například pro zranění šlach a vazů. Obecně kinesiotaping působí na kůži a podkoží, nadzvedává jednotlivé vrstvy kůže, fascie svalů od sebe a tím aktivuje krevní oběh a lymfatický systém. Do tkáně tak proudí více krve, která je nositelem výživy, zároveň odplavuje produkty metabolismu a urychluje regeneraci poškozené tkáně
.
Certifikovaný kurz kinesiotapingu jsem absolvovala v Chelmsfordu na Agriculture college s fyzioterapeutem britské jezdecké reprezentace Lee Clarcem a jsem oficiální členkou Kinesio Taping Association International.
  • Kinesiotaping křížokyčelní spoj