Bachova květová terapie pro zvířata

Jednodenní odborný seminář

Představení kurzu

Tento seminář je určen pro terapeuty, kteří pracují se zvířaty, veterináře, trenéry, přepravce zvířat, ale i pro majitele zvířat.

Popis kurzu

Fascie je pojivová tkáň. Je to náš ochranný blanitý obal a závěsný systém. Fascie má v chiropraxi, osteopatii a kraniosakrální terapii velký význam. Nejtenčí a nejpružnější fascie jsou obaly svalů a nejtvrdší, nejpevnější a nejnepoddajnější fascie je tvrdá plena mozková. Fascie je součástí každé tělesné struktury. Je to závěsný systém veškerých součástek našeho těla. Je to nikde nekončící nervově vyživovaný kapsář s mnoha kapsami a kapsičkami, přihrádkami a úpony. Tento kapsář nás doslova drží pohromadě. Táhne se od hlavy až ke konečkům prstů u nohou, celým vnitřkem a vnějškem našeho těla. Jde o strukturu vazivových tkání, které se sbíhají, rozbíhají a propojují. Fascie umožňuje držet jednotlivé orgány pohromadě a na správném místě těla. A to jak u těla našeho, lidského, tak i samozřejmě u těla zvířecího.


Mnoho majitelů u svých zvířat řeší strach z petard a ohňostrojů na konci roku, koně, kteří hubnou a špatně si zvykají v novém prostředí při změně ustájení, pejsky, co ničí byty, když jsou sami, kočky, co naschvál čůrají mimo záchod. Toto jsou nejčastější problémy, které lze potlačit či zcela vyléčit bylinnými esencemi.

Bachova květová terapie je velmi jemná, ale velmi účinná léčba při zdravotních, ale i psychických potížích u zvířat. Jedná se o více než sto let starou metodu léčby dr. Bacha, který tvrdí, že nemoc je důsledkem psychické nerovnováhy a stresem oslabeného těla.

Nejedná se o žádnou ezoterickou novinku nebo módní výstřelek, Rescue remedy neboli Krizové esence, tedy nejznámější lahvičku z portfolia esencí najdete už v každé větší nebo dobře zásobené lékárně. Esence byly původně určeny pro lidi, ale postupem času se ukázaly jejich velmi pozitivní účinky i na zvířatech.

Na semináři si projdeme jednotlivé esence, rozdíly mezi nimi a nejčastější potíže, na které se používají, dávkování a způsob podávání esencí.

Bachova květová terapie

Bachova květová terapie je velmi šetrná bylinná léčba, která pomáhá nejen lidem, ale i zvířatům, při léčbě jak psychických, tak fyzických obtížích.

Autorem této téměř sto let známe léčby je Dr. Edward Bach, lékař a homeopat, jehož klinické studie potvrzovaly přesvědčení, že onemocnění je zhutnění mentálního postoje a že negativní stavy organismu, jako jsou starosti, strach, netrpělivost a úzkost vyčerpávají vitalitu daného jedince, takže tělo ztrácí svou přirozenou odolnost a snadněji podléhá nákazám a onemocněním. Bylinné esence jsou čtyřnohým pacientům dávkovány do krmení, vody či přímo do tlamy a zvířata je bez problémů přijímají.

Každé zvíře na terapii reaguje jiným způsobem, někdo rychleji a postačí jedna dávka kapek, u jiných zvířat je třeba nasadit terapii dlouhodoběji. Bachova terapie nemá žádné kontraindikace, může být kombinována s klasickými léky, homeopatiky. Výhoda je ta, že zvířeti nemůžeme dávkováním nijak ublížit a nemusíme se bát předávkování.

Bachova květová terapie

Máte zájem o kurz? Napište nám!