Kraniosakrální osteopatie pro koně a psy

Odborný certifikovaný kurz

Představení kurzu

Pokud se toužíte stát terapeutem pro kraniosakrální terapii pro koně a psy, tento odborný certifikovaný kurz je určen přímo vám...

Popis kurzu

Fascie je pojivová tkáň. Je to náš ochranný blanitý obal a závěsný systém. Fascie má v chiropraxi, osteopatii a kraniosakrální terapii velký význam. Nejtenčí a nejpružnější fascie jsou obaly svalů a nejtvrdší, nejpevnější a nejnepoddajnější fascie je tvrdá plena mozková. Fascie je součástí každé tělesné struktury. Je to závěsný systém veškerých součástek našeho těla. Je to nikde nekončící nervově vyživovaný kapsář s mnoha kapsami a kapsičkami, přihrádkami a úpony. Tento kapsář nás doslova drží pohromadě. Táhne se od hlavy až ke konečkům prstů u nohou, celým vnitřkem a vnějškem našeho těla. Jde o strukturu vazivových tkání, které se sbíhají, rozbíhají a propojují. Fascie umožňuje držet jednotlivé orgány pohromadě a na správném místě těla. A to jak u těla našeho, lidského, tak i samozřejmě u těla zvířecího.


Kraniosakrální osteopatie funguje jako plnohodnotná terapie v rehabilitaci zvířat, ale i v případě psychických, či psychosomatických problémech. Dále je výbornou doplňkovou terapií po chiropraktickém, či osteopatickém ošetření.
Kurz je rozdělen na tři víkendové moduly. Celkem se jedná o šest výukových dnů.

Kraniosakrální osteopatie

Kraniosakrální osteopatie je nejjemnější manipulační technika ze všech známých. Pracuje s konceptem pohybu mozkomíšního moku od lebky, latinsky cranium ke křížové kosti latinsky sacrum a zpět. Mozkomíšní mok je uváděn do pohybu třetí mozkovou komorou.

Jsou zvířata, u kterých klasické manipulační metody jako je chiropraxe, osteopatie nelze použít. Jedná se například o velmi stará zvířata nebo zvířata po nějakém úraze, či psychickém trauma, jako je například týrání či nevhodné zacházení. Dlouho jsem hledala metodu, kterou bych při ošetřování mohla na tato zvířata použít. Našla jsem ji v kraniosakrální osteopatii

Kraniosakrální osteopatie

Máte zájem o kurz? Napište nám!