Léčivá síla bylin ve výživě koní

Jednodenní odborný seminář

Představení kurzu

V péči o svého koně jsem v minulosti vystřídala několik směrů, měla jsem čistě bylinkové období, potom jsem zase využívala při potížích pouze léky od veterináře. Když na to vzpomínám, tak jsem asi volila podle svého rozpoložení, kdy i já jsem měla různá životní období, jako vegetariánské, veganské apod.

Popis kurzu

Fascie je pojivová tkáň. Je to náš ochranný blanitý obal a závěsný systém. Fascie má v chiropraxi, osteopatii a kraniosakrální terapii velký význam. Nejtenčí a nejpružnější fascie jsou obaly svalů a nejtvrdší, nejpevnější a nejnepoddajnější fascie je tvrdá plena mozková. Fascie je součástí každé tělesné struktury. Je to závěsný systém veškerých součástek našeho těla. Je to nikde nekončící nervově vyživovaný kapsář s mnoha kapsami a kapsičkami, přihrádkami a úpony. Tento kapsář nás doslova drží pohromadě. Táhne se od hlavy až ke konečkům prstů u nohou, celým vnitřkem a vnějškem našeho těla. Jde o strukturu vazivových tkání, které se sbíhají, rozbíhají a propojují. Fascie umožňuje držet jednotlivé orgány pohromadě a na správném místě těla. A to jak u těla našeho, lidského, tak i samozřejmě u těla zvířecího.


V péči o svého koně jsem v minulosti vystřídala několik směrů, měla jsem čistě bylinkové období, potom jsem zase využívala při potížích pouze léky od veterináře. Když na to vzpomínám, tak jsem asi volila podle svého rozpoložení, kdy i já jsem měla různá životní období, jako vegetariánské, veganské apod.

Postupem času jsem přišla na to, že je fajn zlatá střední cesta, když naše klisna Larissa téměř půl roku bojovala s hematomem po výronu spěnky, léky a mastičky už po několika měsících nezabíraly, bylo potřeba léčbu nakopnout ještě něčím jiným. Pokorně jsem se vrátila k bylinkám a ejhle, po zábalech ze svízelu, arniky a dalších bylinek hematom konečně zmizel.

Už dlouhou dobu nejen u našich koní, ale i u mých pacientů ráda doporučuji přírodní bylinné přípravky, protože si myslím, že fungují, ať z hlediska prevence, tak i při léčbě.

Jsem velmi ráda, že u nás můžeme na tomto semináři jako přednášející přivítat Věru Lánovou, majitelku společnosti www.konskebylinky.cz, protože si myslím, že ona je ta pravá, která nás zasvětí do účinků bylinek, semínek, koření, olejů, což jsou časté doplňky ve výživě koní.

Na tomto odborném semináři probereme nejčastější jednodruhové bylinky, ale i směsi, jejich účinky na zdraví našich koní, probereme i koření ve výživě a krmné dávce(já například pravidelně dávám kurkumu, skořici, spirulinu a chia semínka), druhy olejů a jejich účinky na zdraví koní.

Bachova květová terapie

Bachova květová terapie je velmi šetrná bylinná léčba, která pomáhá nejen lidem, ale i zvířatům, při léčbě jak psychických, tak fyzických obtížích.

Autorem této téměř sto let známe léčby je Dr. Edward Bach, lékař a homeopat, jehož klinické studie potvrzovaly přesvědčení, že onemocnění je zhutnění mentálního postoje a že negativní stavy organismu, jako jsou starosti, strach, netrpělivost a úzkost vyčerpávají vitalitu daného jedince, takže tělo ztrácí svou přirozenou odolnost a snadněji podléhá nákazám a onemocněním. Bylinné esence jsou čtyřnohým pacientům dávkovány do krmení, vody či přímo do tlamy a zvířata je bez problémů přijímají.

Každé zvíře na terapii reaguje jiným způsobem, někdo rychleji a postačí jedna dávka kapek, u jiných zvířat je třeba nasadit terapii dlouhodoběji. Bachova terapie nemá žádné kontraindikace, může být kombinována s klasickými léky, homeopatiky. Výhoda je ta, že zvířeti nemůžeme dávkováním nijak ublížit a nemusíme se bát předávkování.

Bachova květová terapie

Máte zájem o kurz? Napište nám!