Myofasciální technika v rehabilitaci koní

Odborný certifikovaný kurz

Představení kurzu

Tento odborný, certifikovaný kurz myofasciální techniky je určen pro všechny, kteří to s fyzioterapií a rehabilitací koní myslí vážně. Pro terapeuty, veterináře, trenéry, profi závodníky, ale i pro majitele koní s vážným zájmem o pohybový aparát koní.

Fascie má v rehabilitaci koní, zejména po chiropraktickém, osteopatickém ošetření a a je součástí kraniosakrálního ošetření.

Titilek1

Popis kurzu

Titulek2

Fascie je pojivová tkáň. Je to náš ochranný blanitý obal a závěsný systém. Fascie má v chiropraxi, osteopatii a kraniosakrální terapii velký význam. Nejtenčí a nejpružnější fascie jsou obaly svalů a nejtvrdší, nejpevnější a nejnepoddajnější fascie je tvrdá plena mozková. Fascie je součástí každé tělesné struktury. Je to závěsný systém veškerých součástek našeho těla. Je to nikde nekončící nervově vyživovaný kapsář s mnoha kapsami a kapsičkami, přihrádkami a úpony. Tento kapsář nás doslova drží pohromadě. Táhne se od hlavy až ke konečkům prstů u nohou, celým vnitřkem a vnějškem našeho těla. Jde o strukturu vazivových tkání, které se sbíhají, rozbíhají a propojují. Fascie umožňuje držet jednotlivé orgány pohromadě a na správném místě těla. A to jak u těla našeho, lidského, tak i samozřejmě u těla zvířecího.


Myofasciální technika je velmi jemná masáž, která uvolňuje pojivovou tkáň neboli fascii.

Povázka vypadá jako tenká, elastická, ale na druhou stranu křehká struktura, a při nevhodné zátěži, úraze, může zatuhnout, může se „slepit“ a dokonce srůst, například v oblasti jizev. Navíc každé tělo má systém kompenzačních linií, takže problém, který například vznikl úrazem pánve, se za pár týdnů projeví v krční páteři.

V případě, že se tak stane, je kůň či pes zatuhlý, může docházet k nepravidelnému pohybu a kulhání.

Zatuhnutí fascií negativně ovlivňuje celé tělo a narušuje funkci jednotlivých orgánů, svalů, kloubů, šlach, krevního, lymfatického a nervového systému.

Myofasciální technika je velmi jemnou, ale účinnou technikou, která je v provedení pomalejší, než rehabilitační masáže, může být pro zvíře v úvodní fázi i bolestivou technikou v případě, že trpí závažnějšími, či chronickými potížemi. Obecně ji ale zvířata velmi milují, protože ve výsledku přináší obrovskou úlevu od akutní či chronické bolesti. 

Myofasciální uvolňovací technika může být kombinována s chiropraxí, osteopatií, či jiným ošetřením, ale může být prováděna i samostatně.

Myofasciální technika

Fascie je pojivová tkáň. Je to náš ochranný blanitý obal a závěsný systém. Fascie má v chiropraxi, osteopatii a kraniosakrální terapii velký význam.

Nejtenčí a nejpružnější fascie jsou obaly svalů a nejtvrdší, nejpevnější a nejnepoddajnější fascie je tvrdá plena mozková. Fascie je součástí každé tělesné struktury. Je to závěsný systém veškerých součástek našeho těla. Je to nikde nekončící nervově vyživovaný kapsář s mnoha kapsami a kapsičkami, přihrádkami a úpony. Tento kapsář nás doslova drží pohromadě. Táhne se od hlavy až ke konečkům prstů u nohou, celým vnitřkem a vnějškem našeho těla. Jde o strukturu vazivových tkání, které se sbíhají, rozbíhají a propojují.

Fascie umožňuje držet jednotlivé orgány pohromadě a na správném místě těla. A to jak u těla našeho, lidského, tak i samozřejmě u těla zvířecího.


Myofasciální technika

Máte zájem o kurz? Napište nám!