SOS – Než přijede VET

Jednodenní odborný seminář

Představení kurzu

Úrazy, tržné rány, záněty oka, otoky, kolika, příznaky otravy, ucpaný jícen, komplikace při porodu. V ideálním případě tyto situace nikdy se s vám koněm nezažít...

Popis kurzu

Fascie je pojivová tkáň. Je to náš ochranný blanitý obal a závěsný systém. Fascie má v chiropraxi, osteopatii a kraniosakrální terapii velký význam. Nejtenčí a nejpružnější fascie jsou obaly svalů a nejtvrdší, nejpevnější a nejnepoddajnější fascie je tvrdá plena mozková. Fascie je součástí každé tělesné struktury. Je to závěsný systém veškerých součástek našeho těla. Je to nikde nekončící nervově vyživovaný kapsář s mnoha kapsami a kapsičkami, přihrádkami a úpony. Tento kapsář nás doslova drží pohromadě. Táhne se od hlavy až ke konečkům prstů u nohou, celým vnitřkem a vnějškem našeho těla. Jde o strukturu vazivových tkání, které se sbíhají, rozbíhají a propojují. Fascie umožňuje držet jednotlivé orgány pohromadě a na správném místě těla. A to jak u těla našeho, lidského, tak i samozřejmě u těla zvířecího.


Úrazy, tržné rány, záněty oka, otoky, kolika, příznaky otravy, ucpaný jícen, komplikace při porodu. V ideálním případě tyto situace nikdy se s vám koněm nezažít. To je přání každého majitele koní. Nicméně je třeba být na situace připravený. Nervozita v těchto vypjatých situacích je u majitele zvířete běžná, proto děláme v komunikaci s veterinářem chyby, spoustu věcí nevíme……...protože nás nenapadá, na co všechno se může doktor ptát.

Vědět, co mít v lékárničce, vědět, co svému veterináři nahlásit do telefonu, být připravený změřit tep, teplotu, poslechnout břišní dutinu. Co mít v lékárničce, jak naředit Betadinu, vypláchnout oko, obvázat ránu, udělat zábal na absces.

Toto jsou jedny z mála témat, které na semináři budeme s Ladou probírat. Lada je výborná praktická veterinární lékařka, se kterou spolupracujeme. Navíc je homeopatka, takže jsme rádi, když dostaneme možnost klasickou léčbu doplnit i homeopatiky. Tento seminář je u nás vždy rychle zaplněný, proto se neváhejte včas přihlásit.

Máte zájem o kurz? Napište nám!