Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Data is Loading...
Jínův statek, Úbislavice 44, 507 92 Úbislavice +420 603 179 042
O nás
Dobrý den, jmenuji se Monika Plachá, vystudovala jsem humánní rehabilitaci. Chiropraxí a fyzioterapii koní a malých zvířat se zabývám téměř deset let. V letech 2010 - 2011 jsem působila v teamu Equivet pod vedením MVDr. Krupila, v současnosti pracuji jako samostatný chiropraktik - fyzioterapeut.

Při své práci se zvířaty se snažím kombinovat více technik, které volím podle aktuálního zdravotního stavu, potíží a stáří čtyřnohého pacienta. Mezi techniky, které při své práci využívám patří chiropraxe, rehabilitační masáže, myofasciální techniku - uvolňování povázky, kraniosakrální terapii, reiki, akupresuru a v neposlední řadě i kinesiotaping.
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
Jako první zástupce z Čech jsem absolvovala kurz ve Velké Británii zaměřený na rehabilitační masáže koní u společnosti Equinilogy a získala tak mezinárodní masérky titul EBW (Equine Body Worker). Stejně tak v UK jsem absolvovala o několik let později odborný kurz kinesiotapingu, který vedl Lee Clark, fyzioterapeut britské jezdecké reprezentace. Pro oba výše uvedné kurzy jsem absolvovala zkoušky a jsem členem jak sítě EBW certifikovaných masérů, tak členkou Mezinárodní kinesiotapingové asociace.

Chiropraktický výcvik jsem absolvovala v UK a v Norsku u Billa Hamptona, dvorního chiropraktika legendárního Pata Parelliho, v rámci jeho výkového výjezdu do Evropy. 
Svou praxi a nabídku služeb jsem následně rozšířila o myofasciální techniku, čili práci a uvolňování povázky a kraniosakrální terapii a akupresuru.
V tuto chvíli jsem jediný certifikovaný terapeut pro kranio zvířat v ČR a velmi ráda bych tuto úžasnou techniku více rozšířila do povědomí majitelů zvířat.

Jsem fyzioterapeut, nikoli veterinář, proto se zaměřuji na výše uvedené problémy, nicméně s veterináři spolupracuji, publikuji články na téma masáže a rehabilitace koní, točím reportáže a mým cílem je to, aby chiropraxe, fyzioterapie, rehabilitační cvičení byly vnímány jako součást zdravotní a preventivní péče o zvířata. Mými pacienty jsou převážně koně, ať ve sportovní, či rekreační zátěži, v menší míře ošetřuji i pejsky. Za svými zvířecími klienty převážně dojíždím, ale od roku 2016 působíme s manželem v Úbislavicích u Nové Paky na Jínově statku, kde vzniklo Holistické centrum pro zvířata. V tomto centru nabízíme ošetření či zdravotní pobyt vašeho zvířete, ale zaměřujeme se zde zejména na organizaci odborných seminářů a workshopů, které se týkají léčby a prevence pohybových potíží zvířat. Workshopy a odborné kurzy jsou určeny jak pro širokou veřejnost, tak pro odborníky. 
Pokud vás moje práce se zvířaty zaujala, více informací naleznete v menu webových stránek.
  • Text Hover
  • Text Hover