Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Data is Loading...
Jínův statek, Úbislavice 44, 507 92 Úbislavice +420 603 179 042
O nás
Krásný den, jmenuji se Monika Plachá, vystudovala jsem humánní rehabilitaci. Chiropraxí a fyzioterapíí koní a malých zvířat se zabývám téměř deset let. V letech 2010 - 2011 jsem působila v teamu Equivet pod vedením MVDr. Krupila, v současnosti pracuji jako samostatný chiropraktik - fyzioterapeut.

V České Republice se snažím nabízet západoevropský standard fyzioterapeutického ošetření zvířat, tedy jak práci s kostrou (páteř + klouby), tak péči o měkké tkáně (svalová soustava, fascie) a nervovou soustavu.

Jako první zástupce z Čech jsem absolvovala kurz ve Velké Británii zaměřený na rehabilitační masáže koní a dále na využití kinesiotapingu u koní. Kurz kinesiotapingu vedl Lee Clark, fyzioterapeut britské jezdecké reperezentace.
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
Chiropraktický výcvik jsem absolvovala v UK a v Norsku u Billa Hamptona, dvorního chiropraktika legendárního Pata Parelliho, v rámci jeho výkového výjezdu do Evropy.

Svou praxi a nabídku služeb jsem následně rozšířila o myofasciální techniku, čili práci a uvolňování povázky a kraniosakrální terapii a akupresuru.

Jsem fyzioterapeut, nikoli veterinář, proto se zaměřuji na výše uvedené problémy, nicméně s veterináři spolupracuji, publikuji články na téma masáže a rehabilitace koní, točím reportáže a mým cílem je to, aby chiropraxe, fyzioterapie, rehabilitační cvičeníbyly vnímány jako součást zdravotní a preventivní péče o zvířata.
Mými pacienty jsou převážně koně, ať ve sportovní, či rekreační zátěži, v menší míře ošetřuji i pejsky.
Za svými zvířecími klienty převážně dojíždím, ale od roku 2016 působíme s manželem v Úbislavicích u Nové Paky na Jínově statku, kde vzniklo Holistické centrum pro zvířata. V tomto centru nabízíme ošetření či zdravotní pobyt vašeho zvířete, ale zaměřujeme se zde zejména na organizaci odborných seminářů a workshopů, které se týkají léčby a prevence pohybových potíží zvířat. Workshopy a odborné kurzy jsou určeny jak pro širokou veřejnost, tak pro odborníky.

Pokud vás moje práce se zvířaty zaujala, více informací naleznete v menu webových stránek.
  • Text Hover
  • Text Hover