Anatomie pohybového aparátu koně pro učely fyzioterapie

Odborný certifikovaný kurz

8.4.2022

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

Anatomie pohybového aparátu koně pro učely fyzioterapie

Třídenní odborný kurz určený zejména pro budoucí studenty a zájemce o fyzioterapii koní, kterým chbí nebo se chtějí více dozvědět více o anatomii koní, a to zejména o kosterní a svalové soustavě koně. Na kurzu jsou vítáni i nadšení majitelé koní, kteří mají touhu po vzdělání a nových informacích

Tento odborný třídenní kurz může fungovat zcela samostatně pro majitelé koní, kteří se chtějí dozvědět více o koních v oblasti anatomie, ale zároveň je plánován jako první a úvodní workshop pro budoucí studenty a fanoušky fyzioterapie. Na tomto kurz samožřejmě přivítáme i studenty našich uplynulých kurzů.

Po více než deseti letech strávených v terénu léčbou čtyřnohých pacientů ať sportovního, či rekreačního zaměření můžeme nabídnout bohaté zkušenosti z praxe a zkušenosti z lektorské činnosti kurzů, které u nás na Jínově statku organizujeme již třetím rokem.

O konání kurzu byla řádně informována Asociace pro fyzioterapii a rehabilitaci zvířat České republiky z.s. - asofyrez

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 8.4.2022
Lektor: Monika Plachá EBW
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 6 míst
Počet volných míst: 4 místa
Cena kurzu: 9.500Kč

Tento velmi komorní, individuální kurz je naplánován pro maximální počet dvanácti studentů, abychom se stihli důkladně věnovat všem studentům, zodpovídat dotazy a bude se konat na Jínově statku v Úbislavicích u Nové Paky, který leží na rozhraní mezi Českým rájem a Podkrkonoší. Statek se nachází cca hodinu jízdy po dálnici od Prahy Černý Most směrem buď na Liberec a následně Mladou Boleslav, případně směr Hradec Králové.

Kurz je naplánován na tři intenzivní výukové dny, a to pátek až neděle

Termín tohoto kurzu je následující -  8/4 - 10/4 2022 pátek až neděle, vždy od 10:00 a předpokládaný konec je 16-17:00.

 Náplň pro první studijní den - 8/4 2022

První den strávíme hodně teotericky, povíme si základní anatomické informace, co je kostra koně, čím je tvořena, co jsou fascie, rozdíl mezi šlachami, vazy. 

Zbytek prvního studijního dne strávíme u našich koní, kde si ukážeme tzv. bone landmark v praxi. 

Náplň pro druhý studijní den - 9/4 2022

Po rychlé sumarizaci učební látky z prvního dne budeme pokračovat ve studiu svalové soustavy koně. Věděli jste, že kůň má tři vrstvy svalů?

Náplň pro třetí studijní den - 10/4 2022

Po rychlé sumarizaci učební látky z předchozích dvou dnů se opět budeme věnovat jednostlivým svalovým skupinám. 

Projdeme si i přirozenou křivost koně, kompenzační linie na těle koně. Součástí tohoto kurzu bude i základní informace o pasování sedel. 

Po absolvování tohoto třídenního odborného kurzu by měli mít studenti základní povědomí a kostře koně, svalové soustavě, umístění jednostlivých svalů a svalových skupin a zároveň  přehled o tom, jak se potíže jednotlivých svalových skupin negativně projevů v pohybu koně pod sedlem.

Každý student obdrží kompletní studijní skripta a vše si bude moct osahat na našich školních koních, dovoz vlastního zvířete k nám v tomto případě není možný, kapacitu boxů máme v tuto chvíli naplněnu.

Po absolvování semináře obdrží každý ze studentů certifikát o jeho úspěšném absolvování. 

Pro studenty bude po celou délku výuky připraveno kompletní dopolední a odpolední občerstvení, nápoje a oběd. Občerstvení se snažíme připravit ve spolupráci s lokálními farmáři, dbáme o kvalitu surovin a čerstvost. 

Studentům nejsme schopni na statku poskytnout ubytování, ale dokážeme pomoct s pronájmem roubené chalupy cca 300m od statku. Tato chalupa je standardně celoročně pronajímána turistům a její kapacita je 5 osob.

Další možností je penzion Sokolovna ve Steré Pace, která je cca 10min autem. Penzion je cenově velmi přijatelný, cca 500Kč na noc pokoj/osoba a velmi dobře vaří. 

Cena kurzu je 9.500 Kč. Nejsem plátce DPH

Kurzovné může být uhrazeno buď najednou v celé výši nebo ve dvou splátkách s tím, že záloha ve výši 3.000 Kč je brána jako rezervační poplatek a doplatek bude uhrazen před začátkem kurzu.

V obou případech obdrží studenti standardní daňové doklady.

V případě zrušení vaší účasti na kurzu v časovém období kratším, než 14 kalendářních dnů před konáním kurzu, záloha ve výši 3.000Kč bude nevratná. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku