Aktivní a pasivní strečink pro vašeho koně

12.9.2020

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

Aktivní a pasivní strečink pro vašeho koně

Jednodenní odborný seminář Strečink pro koně je určen zejména pro majitele koní, kteří mají zájem se svým koněm pracovat ze země a prostřednictvím strečinku zlepšovat jeho pohyblibost a ohebnost. 

Anglické slovo stretch znamená v překladu natahování, napínání. U nás je strečink zjednodušeně vnímán jako cvičení za mrkví bez nějakého konceptu, hodně lidí ho se svám koněm provádí špatně a tím pádem je účinek protahování prakticky nulový.

Strečink je ale velmi účinná metoda cvičení pro prevenci úrazu, funguje jako příprava na zátež svalů, zlepšuje a zvyšuje rozsah pohybu, dokáže odstranit drobné blokace v kloubech, zlepšuje ohebnost a zároveň funguje jako relaxace pro zátěži. Strečink má ale svá pravidla, kontraindikace a je důležité, aby byl prováděn s koněm korektně.

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 12.9.2020
Lektor: Monika Plachá
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 12 míst
Počet volných míst: 8 míst
Cena kurzu: 1500

Kurz je určen zejména pro majitele koní, kteří chtějí se svám koněm aktivně cvičit a zlepšovat jeho kondici a zdravotní stav. Na tomto semináři se seznámíme se základní anatomickými informacemi, kdy a jak je vhodné protahovat, u kterých koní a s jakou frekvencí. U koní z Jínova statku se seznámíme s kostrou a velkými svalovými skupinami, které budeme protahovat. Povíme si o přirozené křivosti koně, ukážeme si tyto informace v praxi, abychom viděli, proč je některý kůň horší vpravo a jiný vlevo. Ukážeme si více než třicet různých protahovacích cvičení, rozdělených do čtyř hlavních skupin, a to hlava a krk, plece a přední nohy, hřbet a břišní svaly a zadní nohy a křížokyčelní spoj jako poslední skupina. 

Seminář je komorního charakteru, určený pro dvanáct účastníků. Začátek je v 10:00 u nás na Jínově statku, konec je předpokládaný odpoledne, hodina je otevřená, a to dle zájmu a množství dotazů. 

Cena za seminář je 1.500Kč na osobu, včetně kompletního občerstvení a skript. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku