Kraniosakrální terapie pro psy I.

Odborný certifikovaný kurz

2.4.2021

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

Kraniosakrální terapie pro psy I.

Kraniosakrální terapie je velmi jemná manuální terapie, která pracuje s páteří, klouby a fascií v oblasti mezi lebkou, latinsky řečeno cranio a křížovou kostí, opět v latině sacrum. Využívá velmi jemného tlaku a rytmické pulsace mozkomíšního moku, který v pravidelných intervalech omývá mozek a míchu.

V překladu je to velmi jednoduše lebečně-křížová metoda. Tato metoda pomáhá nejen s mnoha zdravotními potížemi, jako je například akutní či chronická bolest, ale u mnoha pacientů, ať lidských či zvířecích pomáhá i s psychosomatickými potížemi. 

Kurz je určen jak pro terapeuty, kteří pracují či sportují se psy, veterináře, fyzioterapeuty, ale i pro nadšené majitele pejsků.  Pokud máte s kraniosakrální terapií zkušenosti, ať jako terapeuté, nebo jako pacienti,  tím lépe pro vás, ale pokud s touto terapií nemáte dosud zkušenost žádnou, také nevadí, vše se u nás během studijních dnů naučíte. 

Kurz je naplánován na tři intenzivní výukové dny - PÁ - NE, kdy začináme v pátek ráno od 10:00 a končíme v neděli odpoledne předáním certifikátů o úspěšném absolvování kurzu. 

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 2.4.2021
Lektor: Monika Plachá EBW
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 6 míst
Počet volných míst: 6 míst
Cena kurzu: 9.000 Kč

Tento velmi komorní, individuální kurz je naplánován pro maximální počet šesti studentů a bude se konat na Jínově statku v Úbislavicích u Nové Paky, který leží na rozhraní mezi Českým rájem a Podkrkonoší. 

Kurz je naplánován na tři intenzivní výukové dny - PÁ - NE, kdy začináme v pátek ráno od 10:00 a končíme v neděli odpoledne předáním certifikátů o úspěšném absolvování kurzu. 

Náplň pro první studijní den

Po prvotním vzájemném seznámení si povíme základní informace o kraniosakrání terapii, její historii, benefitech, kontraindikacích. Úvodní část probereme co nejrychleji a této části se budou studenti věnovat spíše doma a vše potřebné si pročtou ve skriptech. 

Po této úvodní části začneme nácvikem na lidském pacientovi, ukážeme si, jak nacítit kraniosakrální rytmus těla a ukážeme si základní techniky pro opravy chyb kraniosakrálního pulsu. Tento první studijní den se budeme věnovat dolním a horním končetinám, fasciím v oblasti beder, hrudníku, budeme končit ramenními klouby. 

Náplň pro druhý studijní den

Budeme pokračovat nácvikem na lidské lebce. Tato část nám zabere cca půl studijního dne. V druhé polovině dne se budeme věnovat nácviku kraniosakrální terapie u psů. Probereme si základních 10 lokací a technik kraniosakrální terapie u psůí, začneme lebkou a krční páteří, poté budeme pokračovat přes lopatky k hrudní páteři, po bedra, křížovou kost a ocas. 

Náplň pro třetí studijní den

Třetí a poslední den kurz bude čistě věnován práci se psy. Zopakujeme si, co jsme se naučili předchozí den a budeme pokračovat s kraniosakrální v oblasti lebky a naučíme se v této oblasti pracovat i s fasciemi. 

Naším cílem je individuální výuka a dostatek času jak pro nácvik, tak pro otázky, proto je odborný kurz určen pro maximální počet šesti studentů. U studentů předpokládáme základní znalost péče a manipulace se zvířaty.

Kurz je plánován na tři výukové dny PÁ - NE a začátek je od 10:00 a konec je vždy odpoledne, dle potřeby.

Každý student obdrží kompletní studijní skripta a metodu si bude moct nacvičit na našich psech, případně po dohodě je možné přijet s vlastním, vychovaným pejskem, který zvládne pobyt ve školící místnosti a neloví kočky.

Po absolvování semináře obdrží každý ze studentů certifikát o jeho úspěšném absolvování. 

Kraniosakrální terapie patří mezi alternativní, či holistické metody, ale pokud plánujete ji využít ve své terapeutické profesi, je třeba mít živnostenské oprávnění. V tomto případě se jedná o volnou živnost. 

Pro studenty bude po celou délku výuky připraveno kompletní dopolední a odpolední občerstvení, nápoje a oběd. 

Studentům nejsme schopni na statku poskytnout ubytování, ale dokážeme pomoct s pronájmem roubené chalupy cca 300m od statku. Tato chalupa je standardně celoročně pronajímána turistům a její kapacita je 5 osob. Zároveň cca 10min jízdy autem můžeme doporučit penzion Sokolovna na Staré Pace, kde výborně vaří a nocleh stojí cca 500Kč na osobu. 

Cena kurzu je 9.000Kč včetně DPH.

Kurzovné může být uhrazeno najednou v celé výši, případně ve dvou splátkách, a to zálohově ve výši 3.000Kč s doplatkem na místě ve výši 6.000Kč. 

V obou případech obdrží studenti standardní daňové doklady.

V případě zrušení vaší účasti na kurzu v časovém období kratším, než 14 kalendářních dnů před konáním kurzu, záloha ve výši 3.000Kč bude nevratná. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku

Omlouváme se, ale tento termín je již plně obsazen.