Neuromyofasciální technika pro koně - Hluboké uvolnění fascií

Odborný certifikovaný kurz

8.10.2022

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

Neuromyofasciální technika pro koně - Hluboké uvolnění fascií

Fascie hrají nejen v kraniosakrální terapii, ale obecně v rehabilitaci pohybovéo aparátu koní důležitou roli.

V prvním, úvodním kurzu studenti okrajově pracují s fasciemi, ale v tomto pokračovacím čtyřdenním kurzu se budeme hloubkově věnovat pouze fasciím.

Tento odborný, certifikovaný čtyřdenní kurz může navázat na úvodní kurz kraniosakrální osteo-terapie, kterou tím při léčbě psychosomatických a zdravotní potíží povznesete na vyšší úroveň,  ale zároveň tato technika může fungovat zcela samostatně nebo jako doplněk k jiným rehabilitačním technikám. 

Kurz je určen primárně pro terapeuty, kteří pracují s koňmi, veterináře, fyzioterapeuty, lidské fyzioterapetuy, lékaře, ale i pro nadšené majitele koní.

Výhodou je znalost anatomie, cit v prstech, jemnost a hmat. Pokud jste v oblasti fyzioterapie začátečník, pokusíme se vás vše naučit. Pro začátečníky budou následovat pracovní workshopy, kde se v technice pod dohledem mohou zdokonalovat. 

Po více než deseti letech strávených v terénu léčbou čtyřnohých pacientů ať sportovního, či rekreačního zaměření můžeme nabídnout bohaté zkušenosti z praxe, vlastní terapeutickou metodu, která má vysledky a funguje. 

O konání kurzu byla řádně informována Asociace pro fyzioterapii a rehabilitaci zvířat České republiky z.s. - asofyrez

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 8.10.2022
Lektor: Monika Plachá EBW
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 6 míst
Počet volných míst: 0 míst

Tento velmi komorní, individuální kurz je naplánován pro maximální počet šesti studentů, abychom se stihli důkladně věnovat všem studentům a bude se konat na Jínově statku v Úbislavicích u Nové Paky, který leží na rozhraní mezi Českým rájem a Podkrkonoší. Statek se nachází cca hodinu jízdy po dálnici od Prahy Černý Most směrem buď na Liberec a následně Mladou Boleslav, případně směr Hradec Králové.

Kurz je naplánován na čtyři intenzivní výukové dny, a to vždy sobota a neděle.

Termín tohoto kurzu je následující -  8 - 9/10 a 22 - 23/10 2022, vždy sobota až neděle. 

 Náplň pro první studijní den - 8.10.2022

První den strávíme hodně teotericky, povíme si základní anatomické informace o fascii, naučíme se na co se jako terapeut zaměřit u koně (věk, zatížení, postoj koně) ukážeme si a na sobě vyzkoušíme základní techniky, které se pro uvolnění fascií používají. 

Zbytek prvního studijního dne strávíme u našich koní, kde si základní anatomické informace a informace o fascii ukážeme v praxi. Bude se jednat o nácvik technik v praxi, naučíme s číst tkáně a zdokonalit se v hmatu. 

Pokud nám vše půjde dobře, první oblast, na které budeme pracovat s fasciemi je hlava koně. Náplní výuky bude uvolnění atlanto-occipitálního spoje, čelisti, uvolnění fascií v oblasti nosní kosti, žuchvy, uší, očí, huby. 

Náplň pro druhý studijní den - 9.10.2022

Po rychlé sumarizaci učební látky z prvního dne budeme pokračovat v nácviku u koní. Náplní pro druhý den workshopu bude uvolnění fascií v oblasti krční páteře, budeme se věnovat zejména rhombickým svalům a ramenohlavovému svalu. Závěr dne strávíme nauce techniky pro uvolnění jizev a dále myofasciálnímu strečinku kloubů.

Náplň pro třetí studijní den - 22.10.2022

Po rychlé sumarizaci učební látky z předchozích dvou dnů se budeme opět téměř celý den věnovat praxi u koní. Náplní pro tento den bude návcik uvolňovacích technik pro oblast ramen a předních nohou. Budeme se věnovat fasciím v oblasti ramenního kloubu, lopatky, trapézů, tricepsu, mezižeberních svalů. 

Náplň pro čtvrtý studijní den - 23.10.2022

Poslední studijní den se dopoledne budeme věnovat myosasciálním technikám, kterými se naučíme uvolňovat dlouhý zádový sval, hýžďový sval, hamstringy (sval pološlašitý a poloblanitý). 

Odpoledne strávíme výukou myofasciálního strečinku předních a zadních končetin. 

Kurz je plánován na čtyři výukové dny, dva víkendy SO - NE a začátek je od 10:00 a konec je vždy odpoledne, dle potřeby studentů

Každý student obdrží kompletní studijní skripta a metodu si bude moct nacvičit na našich školních koních, dovoz vlastního zvířete k nám v tomto případě není možný, kapacitu boxů máme v tuto chvíli naplněnu.

Po absolvování semináře obdrží každý ze studentů certifikát o jeho úspěšném absolvování. 

Myofasciální technika patří klasické metody, využívané v humánní rehabilitaci poměrně běžně. U koní je v ČR známá pouze technika T-Touch, což je velká škoda, protože uvolnění fascií je pro koně velmi příjemnou ale hlavně velmi efektivní metodou. Pokud ji plánujete využít ve své terapeutické profesi, je třeba mít živnostenské oprávnění. V tomto případě se jedná o volnou živnost. 

Pro studenty bude po celou délku výuky připraveno kompletní dopolední a odpolední občerstvení, nápoje a oběd. Občerstvení se snažíme připravit ve spolupráci s lokálními farmáři, dbáme o kvalitu surovin a čerstvost. 

Studentům nejsme schopni na statku poskytnout ubytování, ale dokážeme pomoct s pronájmem roubené chalupy cca 300m od statku. Tato chalupa je standardně celoročně pronajímána turistům a její kapacita je 5 osob.

Další možností je penzion Sokolovna ve Steré Pace, která je cca 10min autem. Penzion je cenově velmi přijatelný, cca 500Kč na noc pokoj/osoba a velmi dobře vaří. 

Cena kurzu je 14.900 Kč včetně DPH.

Kurzovné může být uhrazeno buď najednou v celé výši nebo ve dvou splátkách s tím, že záloha ve výši 5.000Kč je brána jako rezervační poplatek a doplatek bude uhrazen před začátkem kurzu.

V obou případech obdrží studenti standardní daňové doklady.

V případě zrušení vaší účasti na kurzu v časovém období kratším, než 14 kalendářních dnů před konáním kurzu, záloha ve výši 5.000Kč bude nevratná. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku

Tento termín je již obsazen, ale stále přijímáme přihlášky náhradníků.