Neuromyofasciální technika pro koně - Hluboké uvolnění fascií

Odborný certifikovaný kurz

23.4.2022

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

Neuromyofasciální technika pro koně - Hluboké uvolnění fascií

Fascie hrají nejen v kraniosakrální terapii, ale obecně v rehabilitaci pohybovéo aparátu koní důležitou roli.

V prvním, úvodním kurzu studenti okrajově pracují s fasciemi, ale v tomto pokračovacím čtyřdenním kurzu se budeme hloubkově věnovat pouze fasciím.

Tento odborný, certifikovaný čtyřdenní kurz může navázat na úvodní kurz kraniosakrální osteo-terapie, kterou tím při léčbě psychosomatických a zdravotní potíží povznesete na vyšší úroveň,  ale zároveň tato technika může fungovat zcela samostatně nebo jako doplněk k jiným rehabilitačním technikám. 

Kurz je určen primárně pro terapeuty, kteří pracují s koňmi, veterináře, fyzioterapeuty, lidské fyzioterapetuy, lékaře, ale i pro nadšené majitele koní.

Výhodou je znalost anatomie, cit v prstech, jemnost a hmat. Pokud jste v oblasti fyzioterapie začátečník, pokusíme se vás vše naučit. Pro začátečníky budou následovat pracovní workshopy, kde se v technice pod dohledem mohou zdokonalovat. 

Po více než deseti letech strávených v terénu léčbou čtyřnohých pacientů ať sportovního, či rekreačního zaměření můžeme nabídnout bohaté zkušenosti z praxe, vlastní terapeutickou metodu, která má vysledky a funguje. 

O konání kurzu byla řádně informována Asociace pro fyzioterapii a rehabilitaci zvířat České republiky z.s. - asofyrez

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 23.4.2022
Lektor: Monika Plachá EBW
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 6 míst
Počet volných míst: 4 místa

Tento velmi komorní, individuální kurz je naplánován pro maximální počet šesti studentů, abychom se stihli důkladně věnovat všem studentům a bude se konat na Jínově statku v Úbislavicích u Nové Paky, který leží na rozhraní mezi Českým rájem a Podkrkonoší. Statek se nachází cca hodinu jízdy po dálnici od Prahy Černý Most směrem buď na Liberec a následně Mladou Boleslav, případně směr Hradec Králové.

Kurz je naplánován na čtyři intenzivní výukové dny, a to vždy sobota a neděle.

Termín tohoto kurzu je následující -  23 - 24/4 a 7 - 8/5 2022, vždy sobota až neděle. 

 Náplň pro první studijní den

První den strávíme hodně teotericky, povíme si základní anatomické informace o fascii, naučíme se na co se jako terapeut zaměřit u koně (věk, zatížení, postoj koně) ukážeme si a na sobě vyzkoušíme základní techniky, které se pro uvolnění fascií používají. 

Zbytek prvního studijního dne strávíme u našich koní, kde si základní anatomické informace a informace o fascii ukážeme v praxi. Bude se jednat o nácvik technik v praxi, naučíme s číst tkáně a zdokonalit se v hmatu. 

Pokud nám vše půjde dobře, první oblast, na které budeme pracovat s fasciemi je hlava koně. Náplní výuky bude uvolnění atlanto-occipitálního spoje, čelisti, uvolnění fascií v oblasti nosní kosti, žuchvy, uší, očí, huby. 

Náplň pro druhý studijní den 

Po rychlé sumarizaci učební látky z prvního dne budeme pokračovat v nácviku u koní. Náplní pro druhý den workshopu bude uvolnění fascií v oblasti krční páteře, budeme se věnovat zejména rhombickým svalům a ramenohlavovému svalu. Závěr dne strávíme nauce techniky pro uvolnění jizev a dále myofasciálnímu strečinku kloubů.

Náplň pro třetí studijní den 

Po rychlé sumarizaci učební látky z předchozích dvou dnů se budeme opět téměř celý den věnovat praxi u koní. Náplní pro tento den bude návcik uvolňovacích technik pro oblast ramen a předních nohou. Budeme se věnovat fasciím v oblasti ramenního kloubu, lopatky, trapézů, tricepsu, mezižeberních svalů. 

Náplň pro čtvrtý studijní den

Poslední studijní den se dopoledne budeme věnovat myosasciálním technikám, kterými se naučíme uvolňovat dlouhý zádový sval, hýžďový sval, hamstringy (sval pološlašitý a poloblanitý). 

Odpoledne strávíme výukou myofasciálního strečinku předních a zadních končetin. 

Kurz je plánován na čtyři výukové dny, dva víkendy SO - NE a začátek je od 10:00 a konec je vždy odpoledne, dle potřeby studentů

Každý student obdrží kompletní studijní skripta a metodu si bude moct nacvičit na našich školních koních, dovoz vlastního zvířete k nám v tomto případě není možný, kapacitu boxů máme v tuto chvíli naplněnu.

Po absolvování semináře obdrží každý ze studentů certifikát o jeho úspěšném absolvování. 

Myofasciální technika patří klasické metody, využívané v humánní rehabilitaci poměrně běžně. U koní je v ČR známá pouze technika T-Touch, což je velká škoda, protože uvolnění fascií je pro koně velmi příjemnou ale hlavně velmi efektivní metodou. Pokud ji plánujete využít ve své terapeutické profesi, je třeba mít živnostenské oprávnění. V tomto případě se jedná o volnou živnost. 

Pro studenty bude po celou délku výuky připraveno kompletní dopolední a odpolední občerstvení, nápoje a oběd. Občerstvení se snažíme připravit ve spolupráci s lokálními farmáři, dbáme o kvalitu surovin a čerstvost. 

Studentům nejsme schopni na statku poskytnout ubytování, ale dokážeme pomoct s pronájmem roubené chalupy cca 300m od statku. Tato chalupa je standardně celoročně pronajímána turistům a její kapacita je 5 osob.

Další možností je penzion Sokolovna ve Steré Pace, která je cca 10min autem. Penzion je cenově velmi přijatelný, cca 500Kč na noc pokoj/osoba a velmi dobře vaří. 

Cena kurzu je 14.900 Kč včetně DPH.

Kurzovné může být uhrazeno buď najednou v celé výši nebo ve dvou splátkách s tím, že záloha ve výši 5.000Kč je brána jako rezervační poplatek a doplatek bude uhrazen před začátkem kurzu.

V obou případech obdrží studenti standardní daňové doklady.

V případě zrušení vaší účasti na kurzu v časovém období kratším, než 14 kalendářních dnů před konáním kurzu, záloha ve výši 5.000Kč bude nevratná. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku