Osteopatie koní pro začátečníky či majitele koní

Odborný certifikovaný kurz

1.10.2022

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

Osteopatie koní pro začátečníky či majitele koní

Během posledních let se nejen u svých klientů potkávám s faktem, že během roku si o svého koně průběžně pečují sami a jednou do roka nechají koně překontrolovat svým stálým fyzioterapeutem. Tito koně jsou na tom opravdu co se týká kosterní a svalové soustavy mnohom lépe, než tomu bylo v minulosti. 

Případně jsem se setkávala s dotazy, zda by nešel zrealizovat nějaký kurz pro majitele koní, kde by se svému koni naučili poskytnout první pomoc v oblasti péče o kosterní soustavu do momentu, než přijede stálý fyzioterapeut, který má koně v péči. 

Tento kurz je tedy určen pro majitele koní, kteří by rádi poskytli pravidelnou péči svému koni během roku, pro studenty, kteří uvažují o kariéře fyzioterapeuta koní, dále pro studenty u nichž je studium fyzioterapie v procesu, vítáni jsou samozřejmě lidští fyzioterapeuti, lékaři, veterináři, veterinární technici.

PODMÍNKOU PRO ÚČAST V TOMTO KURZU JE ABSOLVOVÁNÍ KURZU ANATOMIE POHYBOVÉHO APARÁTU KONĚ PRO ÚČELY FYZIOTERAPIE

Tento odborný, certifikovaný čtyřdenní kurz může navázat jakýkoli náš kurz, který se zabývá péčí o pohybový aparát koně, ale zároveň může fungovat zcela samostatně. Dá se se samozřejmě kombinovat s jakoukoli rehabilitační technikou. 

Kurz je určen primárně pro terapeuty, kteří pracují s koňmi, veterináře, fyzioterapeuty, lidské fyzioterapetuy, lékaře, ale i pro nadšené majitele koní.

Výhodou je znalost anatomie, cit v prstech, jemnost a hmat. Pokud jste v oblasti fyzioterapie začátečník, pokusíme se vás vše naučit. 

Po více než deseti letech strávených v terénu léčbou čtyřnohých pacientů ať sportovního, či rekreačního zaměření můžeme nabídnout bohaté zkušenosti z praxe, vlastní terapeutickou metodu, která má vysledky a funguje. 

O konání kurzu byla řádně informována Asociace pro fyzioterapii a rehabilitaci zvířat České republiky z.s. - asofyrez

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 1.10.2022
Lektor: Monika Plachá EBW
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 6 míst
Počet volných míst: 6 míst
Cena kurzu: 14.500Kč

Tento velmi komorní, individuální kurz je naplánován pro maximální počet šesti studentů, abychom se stihli důkladně věnovat všem studentům a bude se konat na Jínově statku v Úbislavicích u Nové Paky, který leží na rozhraní mezi Českým rájem a Podkrkonoší. Statek se nachází cca hodinu jízdy po dálnici od Prahy Černý Most směrem buď na Liberec a následně Mladou Boleslav, případně směr Hradec Králové.

Kurz je naplánován na čtyři intenzivní výukové dny, a to vždy sobota a neděle.

Termín tohoto kurzu je následující -  1 - 2/10 a 15 - 16/10 2022, vždy sobota až neděle. 

 Náplň pro první studijní den

První den strávíme hodně teotericky, povíme si základní anatomické informace o kosterní soustavě, tzv. bodylandmark si ukážeme v praxi. 

Pokud nám vše půjde dobře, podíváme se na čelist a atlantocccipitální spojení.

Náplň pro druhý studijní den 

Po rychlé sumarizaci učební látky z prvního dne budeme pokračovat v nácviku u koní. Náplní pro druhý den workshopu bude péče o krční páteř, lopatku, hrudní končetiny. 

Náplň pro třetí studijní den 

Po rychlé sumarizaci učební látky z předchozích dvou dnů se budeme opět téměř celý den věnovat praxi u koní. Náplní pro tento den práce na hrudní a bederní části páteře.

Náplň pro čtvrtý studijní den

Poslední studijní den se dopoledne budeme věnovat uvolnění křížokyčelního spoje a zadních končetin.

Kurz je plánován na čtyři výukové dny, dva víkendy SO - NE a začátek je od 10:00 a konec je vždy odpoledne, dle potřeby studentů

Každý student obdrží kompletní studijní skripta a metodu si bude moct nacvičit na našich školních koních, dovoz vlastního zvířete k nám v tomto případě není možný, kapacitu boxů máme v tuto chvíli naplněnu.

Po absolvování semináře obdrží každý ze studentů certifikát o jeho úspěšném absolvování. 

Osteopatie patří mezi rehabilitační techniky běžne používané u lidí i zvířat.  Pokud ji plánujete využít ve své terapeutické profesi, je třeba mít živnostenské oprávnění. V tomto případě se jedná o volnou živnost. 

Pro studenty bude po celou délku výuky připraveno kompletní dopolední a odpolední občerstvení, nápoje a oběd. Občerstvení se snažíme připravit ve spolupráci s lokálními farmáři, dbáme o kvalitu surovin a čerstvost. 

Studentům nejsme schopni na statku poskytnout ubytování, ale dokážeme pomoct s pronájmem roubené chalupy cca 300m od statku. Tato chalupa je standardně celoročně pronajímána turistům a její kapacita je 5 osob.

Další možností je penzion Sokolovna ve Steré Pace, která je cca 10min autem. Penzion je cenově velmi přijatelný, cca 500Kč na noc pokoj/osoba a velmi dobře vaří. 

Cena kurzu je 14.900 Kč včetně DPH.

Kurzovné může být uhrazeno buď najednou v celé výši nebo ve dvou splátkách s tím, že záloha ve výši 5.000Kč je brána jako rezervační poplatek a doplatek bude uhrazen před začátkem kurzu.

V obou případech obdrží studenti standardní daňové doklady.

V případě zrušení vaší účasti na kurzu v časovém období kratším, než 14 kalendářních dnů před konáním kurzu, záloha ve výši 5.000Kč bude nevratná. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku