SOS - Než přijede VET

19.9.2020

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

SOS - Než přijede VET

SOS - Než přijede VET je jednodenní odborný seminář určený především pro majitele koní a provozovatele či majitele stájí. Seminářem nás provede výborná praktická veterinářka MVDr. Lada Paulů.

Noční můrou každého majitele koně je akutní onemocnění či úraz. S vysokou hladinou adrenalinu mnoho z nás do telefonu koktá, překotně chrlí informace, které třeba ani nejsou pro veta důležité a nevíme, co si počít a nebo zase do rány či do oka lejeme páté přes deváté, protože na FB říkali, že jim to zrovna zafungovalo......

Na tomto semináři se seznámime s nejčastějšími akutními onemocněními, či typy úrazů, se kterými se jako majitelé koní můžeme setkat. Jedná se o kolikové stavy, otravy, tržné rány, úrazy očí, akutní průjmy, potíže s dýcháním, porodními komplikacemi. 

Řekněme si, jaké informace je třeba mít připravené do telefonu s vetem, jak by měla vypadat základní stájová lékárnička, životnost léčiv a při praktické ukázce u koní z Jínova statku si ukážeme, jak měřit tepy, poslouchat aktivitu břišní dutiny, měřit teplotu a případně obvázat ránu či udělat zábal na absces

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 19.9.2020
Lektor: MVDr. Lada Paulů
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 12 míst
Počet volných míst: 9 míst
Cena kurzu: 1500

Seminář je komorního charakteru, určený pro dvanáct účastníků. Začátek je v 10:00 u nás na Jínově statku, konec je předpokládaný odpoledne, hodina je otevřená, a to dle zájmu a množství dotazů. 

Cena za seminář je 1.500Kč na osobu, včetně kompletního občerstvení a skript. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku