Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Data is Loading...
Jínův statek, Úbislavice 44, 507 92 Úbislavice +420 603 179 042
Rehabilitační masáže
  • Masáž - sval u koně
Rehabilitační masáže patří mezi velmi oblíbenou léčebnou metodu a jsou zvířat velmi pozitivně přijímány. Je třeba si uvědomit, že každý sval se upíná a končí na nějaké z kostí a pokud někde dojde k posunu v rámci kosterní soustavy, případně má kůň či pes jiné zdravotní obtíže, logicky dochází k nerovnoměrnému zatěžování těla, atrofování a na druhé straně přetěžování svalů. Tím, že mají zvířata čtyři nohy, tak na jejich těle existuje velmi mnoho kompenzačních linií, a proto dokáží maskovat problém poměrně dlouhou dobu. 


Rehabilitační masáže mouhou zvířatům pomoct v případě akutních, ale zejména dlouhodobých, tedy chronických potížích. Mezi nějvětší benefity rehabilitačních masáží patří úleva od bolesti, zlepšení kvality a rozsahu pohybu, příprava na sportovní výkon, zklidnění a uvolnění svalů po sportovní záteži, relaxace a mentální uvolnění, které může pomoci v komunikaci mezi člověkem a zvířetem. 

Mezi nejčastější kontraindikace patří březost v prvních osmi týdnech, akutní úraz, otevřená rána, infekce, viróza. 


  • Masáž - zádový sval u psa
  • Masáž - dlouhý zádový sval u koně
  • Masáž - u koně
Průběh reahbilitační masáže má svá pravidla. Úvodními hmaty zdiagnostikuji stav na jednotivých svalech nebo svalových skupinách, poté uvolňovacími hmaty rozmasíruji svalové spasmy a následně pokračuji závěrečnými hmaty. Tlak, který je používán se obvykle dělí do tří stupňů a záleží na zdravotním stavu pacienta. 

Masáže aplikuji jako nedílnou součást při chiropraktickém ošetření koní a psů. 

V případě zájmu o ošetření mne kontaktujte, pokud vás rehabilitační masáže zaujaly více, rádi vás přivítáme v Úbislavicích na některém z odborných seminářů.