Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Data is Loading...
Jínův statek, Úbislavice 44, 507 92 Úbislavice +420 603 179 042
Strečink
  • Strečing zadní noha u koně
  • Strečing zadní noha pes
Slovo strečink má původ v anglickém slově stretch, což v překladu znamená natahování, napínání, rozpínání, napětí. Strečink je velmi účinná metoda, která umí svaly připravit na zvýšenou zátěž, rozšířit rozsah pohybu a nebo také přirozeně připravit tělo na běžné fungování. 

Strečing se dá poměrně úspěšně aplikovat u našich čtyřnohých zvířecích přátel, a to především u koní a psů. Za svou několikaletou praxi chiropraktika se setkávám velmi často s majiteli, kteří se svými koňmi a pejsky pravidělně cvičí a musím zcela upřímně říct, že je to na daném zvířeti vždy vidět. Navíc, kromě zdravotních benefitů se jedná o čas, příjemně využitý ve dvou, který může být pro obě strany potěšující.

Strečing by neměl být nikdy prováděný bez předchozího prohřátí a prokrvení svalů. 
  • Strečing hlavového kloubu kůň
  • Strečing krční páteře
  • Strečing loket

Samotný protahovací cvik zahajte pozvolným zaujetím výchozí polohy. Pohyb ve směru, který nám cvik ukládá, provádějte pomalým a plynulým pohybem. Pacient by neměl cítit nepříjemný tah a ani bolest. Jakmile při cvičení ucítíte odpor, neochotu, znamená to, že jsme dosáhli krajního rozpětí pohynu, této poloze s pacientem setrváme několik sekund a poté se vrátíme do výchozí polohy.

Každý cvik bychom měli několikrát opakovat a pohybové rozpětí po malých krůččích zvětšovat.
Pokud vás strečingové cvičení u koní a psů zaujalo, rádi vás přivítáme na některém z odborných seminářů, případně se můžete se svým zvířetem na hodinu strečingu objednat. U koní za klienty dojíždíme, u pejsků se můžete objednatk nám do školícího centra v Úbislavicích, ale na hodinu můžeme přijet i k vám domů, pokud preferujete známé prostředí.

  • Strečing loket a prsní sval u psa
  • Strečing loket a lopatka u psa