Pasivní strečink pro koně

23.5. 2020

Představení kurzu

Strečink u koní je u nás znám, jako cvičení za mrkví, většinou bez „bez ladu a skladu a nějakého konceptu“  a je hodně podceňován, což je škoda, protože majitelé koní netuší, že strečink není jen hra a protahování, ale je to primárně prevence svalů před úrazy, zlepšení pohyblivosti, ohebnosti, zvětšení rozsahu pohybu jednotlivých svalů a kloubů.

Popis kurzu

Strečink u koní je u nás znám, jako cvičení za mrkví, většinou bez „bez ladu a skladu a nějakého konceptu“  a je hodně podceňován, což je škoda, protože majitelé koní netuší, že strečink není jen hra a protahování, ale je to primárně prevence svalů před úrazy, zlepšení pohyblivosti, ohebnosti, zvětšení rozsahu pohybu jednotlivých svalů a kloubů. Navíc správné protažení páteře může odstranit i mírné blokace obratlů. Strečink je příjemný i pro psychiku koně.

Náš seminář začíná teoretickou a anatomickou částí před obědem, abychom si představili jednotlivé velké svalové skupiny, se kterými budeme pracovat, projdeme si i kostru koně. Odpolední blok je již věnován samotnému protahování, které je rozděleno do několika skupin, a to hlava krk, přední nohy a plece, hřbet a žebra a zadní nohy. Ukážeme si provedení více než třiceti cviků, probereme jejich správné provedení a případné chyby a kontraindikace.

Strečink

Slovo strečink má původ v anglickém slově stretch, což v překladu znamená natahování, napínání, rozpínání, napětí. Strečink je velmi účinná metoda, která umí svaly připravit na zvýšenou zátěž, rozšířit rozsah pohybu a nebo také přirozeně připravit tělo na běžné fungování, případně zrelaxovat svaly po záteži.

Strečink se dá poměrně úspěšně aplikovat u našich čtyřnohých zvířecích přátel, a to především u koní a psů. Za svou několikaletou praxi chiropraktika se setkávám velmi často s majiteli, kteří se svými koňmi a pejsky pravidelně cvičí a musím zcela upřímně říct, že je to na daném zvířeti vždy vidět. Navíc, kromě zdravotních benefitů se jedná o čas, příjemně využitý ve dvou, který může být pro obě strany potěšující.

Strečink

Kapacita a cena kurzu

Datum/data konání: 23.5. 2020

Lektor: Monika Plachá. EBW

Místo konání: Centrum holistické péče o zvířata, Jínův statek, Úbislavice

Kapacita kurzu: 12 účastníků

Cena kurzu: 1.500Kč

Informace k organizaci kurzu

Vybraný kurz:
Pasivní strečink pro koně

Termín:
23.5. 2020

Na Vámi níže uvedený e-mail zašleme všechny doplňující informace pro závazné přihlášení.