O nás

Kdo jsme a na čem pracujeme

Dobrý den,

jmenuji se Monika Plachá a chiropraxí či fyzioterapií koní a malých zvířat se zabývám téměř deset let. V letech 2010 - 2011 jsem působila v teamu Equivet pod vedením MVDr. Krupila, v současnosti pracuji jako samostatný chiropraktik - fyzioterapeut.

Při své práci se zvířaty se snažím kombinovat více technik, které volím podle aktuálního zdravotního stavu, potíží a stáří čtyřnohého pacienta. Mezi techniky, které při své práci využívám patří primárně manuální léčba, a to chiropraxe, či osteopatie, které doplňuji o rehabilitační masáže (trigger point terapii), myofasciální techniku (uvolňování fascie - povázky), kraniosakrální terapii, reiki, akupresuru a v neposlední řadě i kinesiotaping.

Odbornost a praxe

Své vzdělání v oblasti fyzioterapie zvířat jsem začala v Anglii, kde jsem jako první zástupce z Čech absolvovala kurz ve Velké Británii zaměřený na rehabilitační masáže koní u společnosti Equinology a získala tak mezinárodní titul EBW (Equine Body Worker). Stejně tak v UK jsem absolvovala o několik let později odborný kurz kinesiotapingu, který vedl Lee Clark, fyzioterapeut britské jezdecké reprezentace. Pro oba výše uvedené kurzy jsem absolvovala zkoušky a jsem členem jak sítě EBW certifikovaných masérů, tak členkou Mezinárodní kinesiotapingové asociace.

Poté jsem své vzdělání doplnila v Německu na Veterinárním institutu o kurz osteopatie. Výsledky mne natolik nadchly, že jsem se ještě rozhodla po chiropraktický výcvik, který jsem absolvovala v UK a v Norsku u Billa Hamptona, dvorního chiropraktika legendárního Pata Parelliho, v rámci jeho výukového výjezdu do Evropy.

Svou praxi a nabídku služeb jsem následně rozšířila o myofasciální techniku, čili uvolňování povázky, akupresuru a kraniosakrální osteopatii.

Certifikáty

Naše odbornost

Jsem fyzioterapeut, nikoli veterinář, proto se zaměřuji na potíže s pohybovým aparátem, nicméně s veterináři spolupracuji, publikuji články na téma masáže, chiropraxe a rehabilitaci zvířat obecně. Točím reportáže a mým cílem je to, aby fyzioterapie a rehabilitace zvířat byly vnímány jako součást zdravotní a v ideálním případě preventivní péče o zvířata.

Mými pacienty jsou převážně koně, ať ve sportovní, či rekreační zátěži, v menší míře ošetřuji i pejsky. Za svými zvířecími klienty převážně dojíždím, ale od roku 2017 působíme s manželem v Úbislavicích u Nové Paky na Jínově statku, kde vzniklo Centrum holistické péče o zvířata.

Naše činnosti

Naší primární činností je ošetření a léčba pohybových potíží koní či psů v terénu. Za svými klienty zpravidla dojíždíme, ale po předchozí domluvě je možná návštěva i u nás na statku.

Zaměřujeme se ale také na na organizaci odborných seminářů a workshopů, které se týkají léčby a prevence pohybových potíží zvířat. Workshopy a odborné kurzy jsou určeny jak pro širokou veřejnost, tak pro odborníky. Pokud vás naše práce se zvířaty zaujala, více informací naleznete v menu webových stránek.

Náš tým

V holistickém centru pracuji spolu s manželem a našimi čtyřnohými přáteli, kteří nám pomáhají při výuce jako figuranté:

Rondo - Šlonský teplokrevník
Kurtis Larissa – Rakouský teplokrevník
Crazy Unison – Appaloosa
Dárek – Golden retriever
Ron – oříšek

Kdo je v týmu

Jínův statek

Naše zázemí

Myšlenku vzniku Holistického centra o zvířata jsem v sobě nosila několik let. Místo, kde by se lidé setkávali na odborných kurzech, seminářích a kde bychom mohli propojit bydlení v přírodě s podnikáním. Představu o tom, jak by měla nemovitost vypadat jsme měli.  Nicméně po několika letech hledání, kdy už jsem ani nedoufala, že se něco vhodného s duší, pozemky a na klidném místě objeví, jsme narazili na Jínův statek v Úbislavicích. Statek se nachází na rozhraní Podkrkonoší a Českého ráje, ve vesnici a přesto stranou a nabízí tak úplné soukromí a klid pro život náš a našich zvířat.

Na podzim roku 2017 jsme se přestěhovali a statek prošel kompletní, citlivou rekonstrukcí. Přesně rok od nastěhování u nás proběhl první odborný seminář ve školící místnosti, která se nachází stylově v místě, kde byly původně stáje pro koně. Dnes na Jínově statku pravidelně organizujeme jak jednodenní semináře pro majitele zvířat, tak odborné certifikované kurzy pro terapeuty.