Hloubkové masáže koní v souladu s energetickými drahami koně

Odborný certifikovaný kurz

29.9. - 1.10.2023

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

Hloubkové masáže koní v souladu s energetickými drahami koně

V tomto třídenním odborném, certifikovaném kurzu se budeme věnovat hloubkové masáži a uvolnění energetických drah - meridiánů na těle koní.

Jedná se velmi příjemnou terapii, která působí současně na zdravotní a psychosomatické problémy koní. 

Meridiánová masáž je vhodná  jako preventivní holistická metoda k udržení zdraví a psychické rovnováhy, ale zároveň při zdravotních potížích a nemocech povzbuzuje proudění energie, odstraňuje blokády, které mohou být příčinou nemoci. 

Tento odborný, certifikovaný třídenní kurz může navázat na naše další dva kurzy, tedy Kraniosakrální osteo-terapii a práci s fasciemi, případně může fungovat jako doplněk terapií. Tato jemná technika nicméně může fungovat zcela samostatně jako plnohodná terapie. 

Kurz je určen jak pro terapeuty, kteří pracují s koňmi, veterináře, fyzioterapeuty, ale i pro nadšené majitele koní.

Výhodou je znalost anatomie, cit v prstech, jemnost a hmat. Pokud jste v oblasti rehabilitační péče o koně začátečník, vůbec to nevadí, u nás se vše potřebné naučíte a po ukončení kurzu budete zvládat základní masážní techniky.

Po více než dvanácti letech strávených v terénu léčbou čtyřnohých pacientů ať sportovního, či rekreačního zaměření mohu nabídnout bohaté zkušenosti z praxe, vlastní terapeutickou metodu, která má vysledky a funguje. 

O konání kurzu byla řádně informována Asociace pro fyzioterapii a rehabilitaci zvířat České republiky z.s. - asofyrez

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 29.9. - 1.10.2023
Lektor: Monika Plachá EBW
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 6 míst
Počet volných míst: 2 místa
Cena kurzu: 9.500Kč

Tento velmi komorní, individuální kurz je naplánován pro maximální počet šesti studentů a bude se konat na Jínově statku v Úbislavicích u Nové Paky, který leží na rozhraní mezi Českým rájem a Podkrkonoší. Statek se nachází cca hodinu jízdy po dálnici od Prahy Černý Most směrem buď na Liberec a následně Mladou Boleslav, případně směr Hradec Králové.

Kurz je naplánován na tři intenzivní výukové dny - PÁ - NE, kdy začináme v pátek ráno od 10:00 a končíme v neděli odpoledne předáním certifikátů o úspěšném absolvování kurzu. 

Náplň pro první studijní den -  30.9.2022

Po prvotním vzájemném seznámení, na kterém si povíme zkušenosti jednotlivých studentů se začneme věnovat trochu teorii, tedy anotomii koně,meridiánovým drahám, přípravě čtyřnohého pacienta pro terapii, bezpečnost práce, indikace, kotraindikace. Poté se začneme věnovat na sobě nácviku jednotlivých technik nejprve na sobě a poté na našich školních koních. 

Náplň pro druhý studijní den - 1.10.2022

Po rychlé sumarizaci učební látky z prvního dne budeme pokračovat v nácviku u koní. Celý druhý den se budeme věnovat nácviku meridiánové masáže na těle koně. Začneme hřbetem, budeme pokračovat rameny a přední nohou. Zbytek dne strávíme teorií, kdy si povíme, v jakých případech lze meridiánové masáže použít (bolest hřbetu, hlavy, laminitida, artroza, kolika, metabolické potíže apod.)

Náplň pro třetí studijní den -  2.10.2022

Po rychlé sumarizaci učební látky z předchozích dvou dnůbudeme pokračovat nácvikem  v oblasti zadních nohou, krku a lebky. Kurz ukončíme provedením celé terapie na školních koních.

Kurz zakončíme opět teorií, kdy si povíme o nejčastějších potížích koní z pohledu jezdeckých disciplín, ukážeme si dva základní typy meridiánových masáží, které lze v praxi provádět. 

Kurz je plánován na tři výukové dny PÁ - NE a začátek je od 10:00 a konec je vždy odpoledne, dle potřeby studentů

Každý student obdrží kompletní studijní skripta a metodu si bude moct nacvičit na našich školních koních, dovoz vlastního zvířete k nám v tomto případě není možný, kapacitu boxů máme v tuto chvíli naplněnu.

Po absolvování semináře obdrží každý ze studentů certifikát o jeho úspěšném absolvování. 

Práce s meridiány, tedy energetickými drahami na těle koní, či lidí je holistická metoda, která souvisí s shiatsu technikou, známou z Číny již mnoho let. Tato metoda se u nás řadí mezi alternativní - holistické a není ve zdravotnictví a ani z veterinárního pohledu oficiálně uznávanou metodou. Pokud ji plánujete využít ve své terapeutické profesi, je třeba mít živnostenské oprávnění. V tomto případě se jedná o volnou živnost. 

Pro studenty bude po celou délku výuky připraveno kompletní dopolední a odpolední občerstvení, nápoje. Oběd si objednáme z restaurace a jeho úhrada není součástí kurzovného. Občerstvení se snažíme připravit ve spolupráci s lokálními farmáři, dbáme o kvalitu surovin a čerstvost. 

Studentům nejsme schopni na statku poskytnout ubytování, ale dokážeme pomoct s pronájmem roubené chalupy cca 300m od statku. Tato chalupa je standardně celoročně pronajímána turistům a její kapacita je 5 osob.

Další možností je penzion Sokolovna ve Staré Pace, která je cca 10min autem. Penzion je cenově velmi přijatelný, cca 600Kč na noc pokoj/osoba a velmi dobře vaří. 

Cena kurzu je 9.500Kč. Nejsem plátce DPH.

Kurzovné může být uhrazeno najednou v celé výši, případně ve dvou splátkách, a to zálohově ve výši 5.000Kč s doplatkem ve výši 4.500Kč  splatným na místě v den zahájení kurzu. 

V obou případech obdrží studenti standardní daňové doklady.

V případě zrušení vaší účasti na kurzu v časovém období kratším, než 30 kalendářních dnů před konáním kurzu, záloha ve výši 5.000 Kč bude nevratná. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku

Omlouváme se, ale tento termín je již plně obsazen.