Kraniosakrální terapie pro koně - level I

Odborný certifikovaný kurz

13.9. - 15.9. 2024

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

Kraniosakrální terapie pro koně  - level I

Kraniosakrální terapie je velmi jemná manuální terapie, která pracuje s páteří, klouby a fascií v oblasti mezi lebkou, latinsky řečeno cranio a křížovou kostí, opět v latině sacrum. Využívá velmi jemného tlaku a rytmické pulsace mozkomíšního moku, který v pravidelných intervalech omývá mozek a míchu.

V překladu je to velmi jednoduše lebečně-křížová metoda. Tato metoda pomáhá nejen s mnoha zdravotními potížemi, jako je například akutní či chronická bolest, ale u mnoha pacientů, ať lidských či zvířecích pomáhá i s psychosomatickými potížemi. Je vhodná pro všechny věkové kategorie koní a má velmi málo kontraindikací. Pomáhá v mnoha případech,kdy klasická medicína selhává.....

Kurz je určen jak pro terapeuty, kteří pracují s koňmi, veterináře, fyzioterapeuty, humánní kraniosakrální terapeuty , ale i pro nadšené majitele koní, kteří si chtějí ošetřovat vlastní zvířata. Pokud máte s kraniosakrální terapií zkušenosti, ať jako terapeuté nebo jako pacienti,  tím lépe pro vás, ale pokud s touto terapií nemáte dosud zkušenost žádnou, tak to nevadí, vše se u nás během studijních dnů naučíte. 

Po více než dvanácti letech strávených v terénu léčbou čtyřnohých pacientů ať sportovního, či rekreačního zaměření mohu nabídnout bohaté zkušenosti z praxe, vlastní terapeutickou metodu, která má vysledky a funguje. 

O konání kurzu byla řádně informována Asociace pro fyzioterapii a rehabilitaci zvířat České republiky z.s. - asofyrez

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 13.9. - 15.9. 2024
Lektor: Monika Plachá EBW
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 6 míst
Počet volných míst: 5 míst
Cena kurzu: 9.500Kč

Tento velmi komorní, individuální kurz je naplánován pro maximální počet deseti studentů a bude se konat na Jínově statku v Úbislavicích u Nové Paky, který leží na rozhraní mezi Českým rájem a Podkrkonoší. Statek se nachází cca hodinu jízdy po dálnici od Prahy Černý Most směrem buď na Liberec a následně Mladou Boleslav, případně směr Hradec Králové.

Kurz je naplánován na tři intenzivní výukové dny - pátek až neděle, kdy začináme v pátek ráno od 10:00 a končíme v neděli odpoledne s tím, že účastníkům předáme certifikát o úspěšném absolvování kurzu.

Náplň pro první studijní den 

Po prvotním vzájemném seznámení si povíme základní informace o kraniosakrání terapii, její historii, benefitech, indikacích a  kontraindikacích. Nezbytné bude seznámení studentů s anatomií jak koně, tak člověka.

Po této úvodní části začneme nácvikem na lidském pacientovi, ukážeme si, jak nacítit kraniosakrální rytmus těla a ukážeme si základní techniky pro opravy chyb kraniosakrálního pulsu. Tento první studijní den se budeme věnovat dolním a horním končetinám, fasciím v oblasti beder, hrudníku, budeme končit ramenními klouby. 

Náplň pro druhý studijní den 

Budeme pokračovat nácvikem na lidské lebce. Tato část nám zabere cca půl studijního dne. V druhé polovině dne se budeme věnovat nácviku kraniosakrální terapie u koní. Probereme si základních 10 lokací a technik kraniosakrální terapie u koní, začneme lebkou a krční páteří, poté budeme pokračovat přes lopatky k hrudní páteři, po bedra, křížovou kost a ocas. 

Náplň pro třetí studijní den

Třetíí den kurz bude čistě věnován práci s koňmi. Zopakujeme si, co jsme se naučili předchozí den a budeme pokračovat s kraniosakrální v oblasti lebky a naučíme se v této oblasti pracovat i s fasciemi. Tento poslední den odpoledne se budeme věnovat zdokonalování se v technice,  vašim otázkám a jednotlivým konzultacím a poradenství. Naší snahou je to, aby studenti odcházeli z kurzu a měli o terapeutické metodě jasnou představu. 

Naším cílem je individuální výuka a dostatek času jak pro nácvik, tak pro otázky, proto je odborný kurz určen pro maximální počet deseti studentů. U studentů předpokládáme základní znalost péče a manipulace se zvířaty.

Každý student obdrží kompletní studijní skripta a metodu si bude moct nacvičit na našich školních koních, dovoz vlastního zvířete k nám v tomto případě není možný, kapacitu boxů máme v tuto chvíli naplněnu.

Po absolvování semináře obdrží každý ze studentů certifikát o jeho úspěšném absolvování. 

Kraniosakrální terapie patří mezi alternativní, či holistické metody, ale pokud plánujete ji využít ve své terapeutické profesi, je třeba mít živnostenské oprávnění. V tomto případě se jedná o volnou živnost. 

Pro studenty bude po celou délku výuky připraveno kompletní dopolední a odpolední občerstvení, nápoje. Oběd bude objednán z místní restaurace a není v ceně kurzu. Občerstvení se snažíme připravit ve spolupráci s lokálními farmáři, dbáme o kvalitu surovin a čerstvost. 

Studentům nejsme schopni na statku poskytnout ubytování, ale dokážeme pomoct s pronájmem roubené chalupy cca 300m od statku. Tato chalupa je standardně celoročně pronajímána turistům a její kapacita je 5 osob.

Další možností je penzion Sokolovna ve Steré Pace, která je cca 10min autem. Penzion je cenově velmi přijatelný, cca 600Kč na noc pokoj/osoba a velmi dobře vaří. 

Cena kurzu je 9.500 Kč. Nejsem plátce DPH.

Kurzovné může být uhrazeno najednou v celé výši, případně ve dvou splátkách, a to zálohově ve výši 5.000Kč s doplatkem 4.500Kč splatným před začátkem kurzu. 

V obou případech obdrží studenti standardní daňové doklady.

V případě zrušení vaší účasti na kurzu v časovém období kratším, než 30 kalendářních dnů před konáním kurzu, záloha ve výši 5.000Kč bude nevratná. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku