Neuromyofasciální technika pro koně - Hluboké uvolnění fascií

Odborný certifikovaný kurz

4.10. - 6.10. 2024

Popis kurzu

O čem kurz je a co Vás čeká

Neuromyofasciální technika pro koně - Hluboké uvolnění fascií

Fascie hrají nejen v kraniosakrální terapii, ale obecně v rehabilitaci pohybového aparátu koní důležitou roli.

Neuromyofasciální technika je velmi jemná, rehabilitační technika, která pomalu v klidu, táhlými a jemnými pohyby působí na fascie na těle koně a uvolňuje jednotlivé části těla koně a kompenzační linie. 

Tento odborný, certifikovaný třídenní kurz může navázat na kurz kraniosakrální osteo-terapie, kterou tím při léčbě psychosomatických a zdravotní potíží povznesete na vyšší úroveň, ale zároveň tato technika může fungovat zcela samostatně nebo jako doplněk k jiným rehabilitačním technikám. 

Kurz je určen primárně pro terapeuty, kteří pracují s koňmi, veterináře, fyzioterapeuty, lidské fyzioterapetuy, lékaře, ale i pro nadšené majitele koní.

Výhodou je znalost anatomie, cit v prstech, jemnost a hmat. Pokud jste v oblasti fyzioterapie začátečník, pokusíme se vás vše naučit. I proto je kurz koncipován pro velmimalý počet studentů.

Po více než dvanácti letech strávených v terénu léčbou čtyřnohých pacientů ať sportovního, či rekreačního zaměření mohu nabídnout bohaté zkušenosti z praxe, vlastní terapeutickou metodu, která má vysledky a funguje. 

O konání kurzu byla řádně informována Asociace pro fyzioterapii a rehabilitaci zvířat České republiky z.s. - asofyrez

Informace k organizaci kurzu

Organizace, kurzovné, doplňující informace

Datum/data konání: 4.10. - 6.10. 2024
Lektor: Monika Plachá EBW
Místo konání: Jínův statek Úbislavice u Nové Paky
Kapacita kurzu: 6 míst
Počet volných míst: 6 míst
Cena kurzu: 9.500Kč

Tento velmi komorní, individuální kurz je naplánován pro maximální počet šesti studentů, abychom se stihli důkladně věnovat všem studentům a bude se konat na Jínově statku v Úbislavicích u Nové Paky, který leží na rozhraní mezi Českým rájem a Podkrkonoší. Statek se nachází cca hodinu jízdy po dálnici od Prahy Černý Most směrem buď na Liberec a následně Mladou Boleslav, případně směr Hradec Králové.

Kurz je naplánován na tři intenzivní výukové dny, a to vždy sobota a neděle.

 Náplň pro první studijní den 

První den strávíme hodně teotericky, povíme si základní anatomické informace o fascii, naučíme se na co se jako terapeut zaměřit u koně (věk, zatížení, postoj koně) ukážeme si a na sobě vyzkoušíme základní techniky, které se pro uvolnění fascií používají. 

Zbytek prvního studijního dne strávíme u našich koní, kde si základní anatomické informace a informace o fascii ukážeme v praxi. Bude se jednat o nácvik technik v praxi, naučíme s číst tkáně a zdokonalit se v hmatu. 

Pokud nám vše půjde dobře, první oblast, na které budeme pracovat s fasciemi je hlava koně. Náplní výuky bude uvolnění atlanto-occipitálního spoje, čelisti, uvolnění fascií v oblasti nosní kosti, žuchvy, uší, očí, huby. 

Náplň pro druhý studijní den

Po rychlé sumarizaci učební látky z prvního dne budeme pokračovat v nácviku u koní. Náplní pro druhý den workshopu bude uvolnění fascií v oblasti krční páteře, budeme se věnovat fasciím v oblasti hlavy, krční páteře, ramen a žeber

Náplň pro třetí studijní den - 22.10.2022

Po rychlé sumarizaci učební látky z předchozích dvou dnů se budeme opět téměř celý den věnovat praxi u koní. Náplní pro tento den bude návcik uvolňovacích technik pro oblast hřbetu a zadních končetin. Terapii zakončíme jemným strečinkem. 

Kurz je plánován na tři výukové dny, PÁ -NE, začátek je od 10:00 a konec je vždy odpoledne, dle potřeby studentů

Každý student obdrží kompletní studijní skripta a metodu si bude moct nacvičit na našich školních koních, dovoz vlastního zvířete k nám v tomto případě není možný, kapacitu boxů máme v tuto chvíli naplněnu.

Po absolvování semináře obdrží každý ze studentů certifikát o jeho úspěšném absolvování. 

Myofasciální technika patří klasické metody, využívané v humánní rehabilitaci poměrně běžně. U koní je v ČR známá pouze technika T-Touch, což je velká škoda, protože uvolnění fascií je pro koně velmi příjemnou ale hlavně velmi efektivní metodou. Pokud ji plánujete využít ve své terapeutické profesi, je třeba mít živnostenské oprávnění. V tomto případě se jedná o volnou živnost. 

Pro studenty bude po celou délku výuky připraveno kompletní dopolední a odpolední občerstvení, nápoje. Oběd si objednáme z místní restaurace a není součástí kurzovného.  Občerstvení se snažíme připravit ve spolupráci s lokálními farmáři, dbáme o kvalitu surovin a čerstvost. 

Studentům nejsme schopni na statku poskytnout ubytování, ale dokážeme pomoct s pronájmem roubené chalupy cca 300m od statku. Tato chalupa je standardně celoročně pronajímána turistům a její kapacita je 5 osob.

Další možností je penzion Sokolovna ve Steré Pace, která je cca 10min autem. Penzion je cenově velmi přijatelný, cca 600Kč na noc pokoj/osoba a velmi dobře vaří. 

Cena kurzu je 9.500 Kč včetně DPH.

Kurzovné může být uhrazeno buď najednou v celé výši nebo ve dvou splátkách s tím, že záloha ve výši 5.000Kč je brána jako rezervační poplatek a doplatek bude uhrazen před začátkem kurzu.

V obou případech obdrží studenti standardní daňové doklady.

V případě zrušení vaší účasti na kurzu v časovém období kratším, než 30 kalendářních dnů před konáním kurzu, záloha ve výši 5.000Kč bude nevratná. 

Přihlaste se

Vyplňte on-line přihlášku